جستجوجستجوتماس با مسئولينتماس با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعضای هیأت علمیاعضای هیأت علمیدانشجویاندانشجویانصفحه اصلی
EN/العربیه
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
height=25
كسب مقام دوم در ليگ ربات هاي نمايشي كسب مقام دوم در ليگ ربات هاي نمايشي

تيم رباتيك دانشگاه اصفهان موفق شد در در ليگ ربات هاي نمايشي در مسابقات 2016 roboticapotugal با افتخار مقام دوم را كسب كند. اعضاي اين تيم سميرا اسيري و فرشاد خادميان زاده دانشجويان رشته مهندسي مكاترونيك دانشگاه اصفهان در مقطع كارشناسي ارشد هستند كه به راهنمايي دكتر پيمان معلم، دكتر امير حسن منجمي و دكتر حامد شهبازي در اين مسابقات شركت كرده بودند. اين تيم سال گذشته در دهمين دور مسابقات ربوكاپ آزاد ايران، ربات كروي را معرفي كرد كه در تمامي جهات حركت مي­كند و براي ارسال اطلاعات از مناطق خطرناكي كه براي انسان ها مضر است، طراحي شده است.

بيشتر جرم اين ربات در بخش نيمكره پائيني آن قرار گفته است؛ در نتيجه اين ربات با تغيير مركز ثقل خود، به سمت جلو و عقب حركت مي كند. از آنجاكه اين ربات با تغيير مركز ثقل خود حركت مي كند، انرژي بسيار كمي مصرف مي كند و هيچ گاه واژگون نمي شود. صفحه اي در اين ربات وجود دارد كه همواره و در هر شرايطي حتي در زمان حركت ربات، ثابت و افقي باقي مي ماند. همين امر موجب مي شود كه بتوان روي اين صفحه افقي، دوربين نصب كرد تا در مواقعي كه لازم است، ربات فيلم يا عكس بگيرد. از هوش مصنوعي و الگوريتم پيشرفته اي مثل شبكه عصبي در اين ربات استفاده شده كه قدرت يادگيري را به ربات مي دهد. در واقع، ربات قادر است نوع حركت را ياد بگيرد و گزارش مكان را ارسال كند.

1395/03/01 تاریخ:
462 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده فنی و مهندسی
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal