درباره گروه مهندسي شيمي

 

گروه مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان در سال 1374 با پذیرش 31 دانشجو در دوره کارشناسی (مهندسی شیمی- طراحی فرایندهای نفت) رسماً آغاز به فعالیت نمود. سپس، در راستای چشم­ انداز توسعه علمی و تربیت متخصصین جهت تامین نیاز مراکز آموزشی و پژوهشی و نیز واحدهای تحقیق و توسعه صنایع سراسر کشور، این گروه فعالیت خود را گسترش داده و از سال 1382 و 1387 به ترتیب در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرای دانشجویان مهندسی شیمی بوده است. همچنین در سال­های اخیر چندین پژوهشگر پسادکتری در این گروه به انجام پژوهش­های مرز دانشی و یا فناورانه پرداخته ­اند.
کسب رتبه های برتر توسط دانشجویان در المپیادهای دانشجویی، قرارگرفتن برخی از اساتید گروه در فهرست پژوهشگران برتر ملی و یا بین المللی، انتشار مقالات پر استناد و ارائه طرح های فناورانه از افتخارات گروه مهندسی شیمی در سال­های اخیر بوده است.
در حال حاضر گروه مهندسی شیمی دارای 5 آزمایشگاه آموزشی و 7 آزمایشگاه پژوهشی می باشد. این گروه با 16 نفر عضو هیات علمی تمام وقت، دارای 4 نفر استاد تمام، 4 نفر دانشیار و 8 نفر استادیار است.
هم اکنون گروه مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان در مقطع کارشناسی و دکترا، در رشته مهندسی شیمی (بدون گرایش) و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ها و گرایش های زیر دانشجو می پذیرد:
 • رشته مهندسی شیمی گرایش های:                                                           
                     1.  
  طراحی فرآیند
                     2.
  گرایش محیط زیست
                     3. 
  گرایش جداسازی
 • رشته  مهندسی پلیمر-گرایش فراورش
لازم به ذکر است مراحل راه اندازی گرایش ترموسینتیک و کاتالیست و رشته مهندسی انرژی نیز در گروه مهندسی شیمی تا حد زیادی طی شده و در سال آینده، پذیرش دانشجو در این رشته انجام خواهد شد.
تاریخ به روز رسانی:
1400/10/25
تعداد بازدید:
1572
دانشگاه اصفهان

آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان،میدان ابوریحان(شهدا)، ابتدای بلوار سلامت، ساختمان دهقانی

کدپستی: 8174673441

تلفن: 37937079 تلفکس: 36682887

Powered by DorsaPortal