۱۴۰۰ سه شنبه ۹ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
انعقاد تفاهم نامه همكاري سازمان منطقه ويژه پارس و دانشگاه اصفهان
تفاهم نامه همكاري علمي، خدماتي و مشاوره‌اي در زمينه آمار و مديريت داده‌ها، صبح امروز 10 مهرماه بين سازمان منطقه ويژه پارس و دانشگاه اصفهان امضا شد.


تفاهم نامه همكاري علمي، خدماتي و مشاوره‌اي در زمينه آمار و مديريت داده‌ها، صبح امروز 10 مهرماه بين سازمان منطقه ويژه پارس و دانشگاه اصفهان امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews  و به نقل از پايگاه اطلاع رساني منطقه ويژه پارس- صبح امروز تفاهم نامه همكاري علمي، خدماتي و مشاوره‌اي در زمينه آمار، علم داده‌ها و مديريت داده، ما بين سيد پيروز موسوي، مدير عامل و نماينده سازمان منطقه ويژه پارس و دكتر طالبي رياست و نماينده دانشگاه اصفهان امضا شد.

طبق مفاد اين تفاهم نامه سازمان منطقه ويژه پارس از تخصص دانشگاهي در حوزه آمار و GIS جهت ايجاد بانك يكپارچه اطلاعات پارس جنوبي بهره خواهد گرفت.

نخستين همكاري صنعت نفت و دانشگاه در حوزه پكپارچگي اطلاعات

مهندس موسوي مدير عامل سازمان منطقه ويژه پارس در مراسم امضاء اين تفاهم نامه، اين همكاري را نخستين در اين سطح در صنعت نفت بر شمرد كه نياز علمي و يكپارچه سازمان منطقه ويژه پارس را به اطلاعات كاربردي فرآهم مي‌سازد.

موسوي با اشاره به تجربه همكاري صنعت نفت با بدنه دانشگاهي در سه دوره جنگ تحميلي، سازندگي و دوران تحريم، اين تجربه‌ها را موفق ارزيابي كرد كه نيازهاي صنعت در آن دوران را به خوبي پاسخگو بودند و اكنون نيز با توجه به شرايط كشور تنها راه حل مشكلات را نگاه به داخل دانست.
مدير عامل سازمان منطقه ويژه پارس گردآوري اين اطلاعات علمي، مفيد و كاربردي را بانك مناسبي از اطلاعات براي منطقه و حتي كشور بر شمرد كه راهنماي تمامي شركت‌هاي منطقه براي شروع هر فعاليت صنعتي، عمراني و خدماتي در پارس جنوبي است.

نتايج اين تفاهم نامه عملياتي است

دكتر طالبي رياست دانشگاه اصفهان نيز در اين مراسم با اشاره به كاربردي و عملياتي بودن اين پروژه گفت؛ اين همكاري يك پروژه تحقيقاتي نيست كه تنها به صورت گزارش منتشر شود بلكه يك كار عملياتي و كاربردي است كه مشكلات سازمان منطقه ويژه در زمينه يكپارچه سازي اطلاعات را هدف قرار داده است.                                                                                  دكتر طالبي رياست دانشگاه ادامه داد، در سال حدود 1700 پايان نامه در دانشگاه اصفهان اجرا مي‌شود كه اين تحقيقات ميلياردها تومان براي اين دانشگاه هزينه دارد و صنايع مي‌تواند نتايج اين تحقيقات را به صورت رايگان استفاده كنند.

وي افزود؛طي طرحي با دادن فرصت مطالعاتي به دانشگاهيان براي حضور در صنايع، اين امكان به وجود خواهد آمد كه در آينده اساتيد از نزديك در مراكز صنعتي حضور پيدا كرده و از نزديك با مسائل و مشكلات اين حوزه تماس داشته باشند.

 

 
تاریخ:
1398/06/10
تعداد بازدید:
1224
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal