۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
برگزاری اولین نشست علمی تخصصی چهره دیگر حقوق بشر در دانشگاه اصفهان
اولین نشست تخصصی گروه پژوهشی رستا با عنوان چهره دیگر حقوق بشر، با حضور استادان فرهیخته و شخصیت های بین المللی، همزمان با روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

اولین نشست تخصصی گروه پژوهشی رستا با عنوان چهره دیگر حقوق بشر، با حضور استادان فرهیخته و شخصیت های بین المللی، همزمان با روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان در اولین نشست علمی تخصصی چهره دیگر حقوق بشر اظهار داشت: 72 سال از اعلامیه جهانی حقوق بشر می گذرد. این اعلامیه در واکنش به فجایع جنگ جهانی اول و دوم  و بعد از رشد دانش بشری تدوین شد. وی بعد از تحلیل حقوق بشر به تشریح حقوق بشر اسلامی پرداخت و تصریح نمود: نوشتن اعلامیه ها یک کار مقدماتی است که مستلزم ضمانت اجرا نیست و روش های اقدام آن مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر رکنی زاده همچنین ضمن تشریح آزادی، فقر و عدم امنیت را بزرگ ترین موانع آزادی انسان دانست و اظهار داشت: برای حرکت در مسیر حقوق بشر راهی جز فقرزدایی و ایجاد امنیت در جامعه نیست.

وی یکی از برنامه های اقدام جمهوری اسلامی ایران را فقر زدایی و ایجاد امنیت قلمداد و تصریح نمود: در بعد امنیت وضعیت خوبی داریم و در از بین بردن فقر نیز باید تلاش بیشتری نماییم.

دکتر رکنی زاده همچنین افزود: در تفکر اسلامی، حقوق انسان با سکولاریزم تضعیف می شود. در حین مبارزه با سکولاریزم با اندیشه های داعشی نیز باید مقابله کنیم و به همین خاطر راه رفتن بر روی این مرز نیاز به کار علمی قدرتمند دارد. معاون  پژوهش و فناوری دانشگاه تصریح نمود: با دور شدن از سکولاریزم می توانیم بر فقر و عدم امنیت غلبه کنیم.

 شایان ذکر است دکتر علی ثقفیان دبیر این نشست نیز ضمن تشریح محورهای این نشست، هدف گروه پژوهشی رستا را تحقیق در رابطه با مباحث حقوق بشر دانست و افزود امید است این نشست سرآغازی برای نشست های سالیانه در مباحث حقوق بشر و بررسی نکات و نقطه نظرات اندیشمندان و محققان در این خصوص باشد.  

در ادامه دکتر زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش، گفت: 
برای مطالعه این خبر بر روی لینک کلیک نمایید.  
تاریخ:
1400/05/14
تعداد بازدید:
3420
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal