۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 در استان اصفهان
آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 1400 در 131 کدرشته و اولین مرحله بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در 24 کد رشته، صبح روزهای چهارشنبه ششم، پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم مرداد 1400 همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می شود.

 

آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 1400 در 131 کدرشته و اولین مرحله بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در 24 کد رشته، صبح روزهای چهارشنبه ششم، پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم مرداد 1400 همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می شود.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر محمدرضا ایروانی رییس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، ضمن اعلام این مطلب افزود:

آزمون کارشناسی ارشد 1400 براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور 634 هزار و 54 داوطلب که 53 درصد زن و 47 درصد مرد هستند، در 367 حوزه امتحانی اصلی و 179 شهر در سراسر کشور برگزار می­شود.

 

ایشان اضافه نمود: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400، تعداد 42514 داوطلب که از این تعداد، 23934 (3/56 %) نفر زن و 18580 (7/43 %) نفر مرد هستند، در 17 حوزه امتحانی در 10 شهرستان اصفهان، خمینی شهر، شاهین شهر، شهرضا، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، لنجان، مبارکه و نجف آباد در 131 کد رشته امتحانی به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به رقابت می پردازند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: 25845 داوطلب (14640 داوطلب زن و 11205 داوطلب مرد) شهر اصفهان در 5 حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه معارف قرآن و عترت، دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) در این آزمون شرکت می نمایند.

 

به گفته وی، براساس آمار، تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 1400 نسبت به سال 99 در استان اصفهان 4096 نفر (8/8 %) کمتر شده است.

 

رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان افزود: کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته های امتحانی گروه‌های آموزشی شش‌گانه از روز یکشنبه، سوم مردادماه 1400 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان می‌توانند از این تاریخ تا هفتم مردادماه 99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش از کارت خود پرینت تهیه کنند. همچنین داوطلبانی که در دو کد رشته متقاضی شده‌اند، باید علاوه بر کد رشته امتحانی اول، پرینت کارت کد رشته امتحانی دوم را هم دریافت کنند.

 

به گفته دکتر ایروانی، باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد استان اصفهان (بجز شهرستان کاشان) از صبح روز دوشنبه چهارم مرداد تا صبح روز جمعه نهم مرداد 1400 در دانشگاه اصفهان فعال می باشد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد تاکید نمود که شروع فرایند آزمون، ساعت 8:00 صبح می باشد. لذا داوطلبان لازم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. ایشان ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از داوطلبان این آزمون درخواست نمودند که بمنظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب های ورودی، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید و از ساعت 6:30 الی 7:30 صبح به حوزه های امتحانی مراجعه نمایند.

 

رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان یادآور شد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب و جزوه و ... جدا خوداری نمایند. نظر به اینکه سوالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نمی‌باشد، لذا به داوطلبان تأکید می‌گردد با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگوئی به سوالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

همچنین ایشان تاکید نمودند با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان محترم الزامی است. ضمن اینکه تمامی حوزه های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون بطور کامل ضدعفونی می شوند. مجددا یادآوری می نماید حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

تاریخ:
1400/05/04
تعداد بازدید:
4603
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal