معرفی مقاله دکتر علیرضا گلی عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس

بر اساس اطلاعات پایگاه استنادی وب آو ساینس، و اعلام کمیته علم سنجی و ارتقاء رتبه دانشگاه اصفهان، مقاله دکتر علیرضا گلی، استادیار دانشکده فنی و مهندسی، با همکاری دکتر بابایی تیرکلائی، با عنوان Designing a sustainable closed-loop supply chain network of face masks during the COVID-19 pandemic: Pareto-based algorithms در مجله معتبر Journal of Cleaner Production با موضوع طراحی زنجیره تامین در شرایط همه گیری کوید 19منتشر و بر اساس استنادات دریافت شده جزء مقالات داغ حوزه موضوعی مهندسی صنایع قرار گرفت

بر اساس اطلاعات پایگاه استنادی وب آو ساینس، و اعلام کمیته علم سنجی و ارتقاء رتبه دانشگاه اصفهان، مقاله دکتر علیرضا گلی، استادیار دانشکده فنی و مهندسی، با همکاری دکتر بابایی تیرکلائی، با عنوان Designing a sustainable closed-loop supply chain network of face masks during the COVID-19 pandemic: Pareto-based algorithms در مجله معتبر Journal of Cleaner Production با موضوع طراحی زنجیره تامین در شرایط همه گیری کوید 19منتشر و بر اساس استنادات دریافت شده جزء مقالات داغ حوزه موضوعی مهندسی صنایع قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی، در مقاله مذکور پژوهشگران به این یافته دست پیدا کردند که در شرایط همه­ گیری کرونا، وسایل بهداشتی از جمله ماسک، با کمبود مواجه شد. به همین دلیل لازم بوده است تا یک زنجیره تامین به منظور تولید، توزیع و مدیریت ضایعات ماسک فراهم شود تا بتواند نیازهای فوری به این نوع محصول را مدیریت کند. در این تحقیق، یک رویکرد بهینه سازی چند هدفه به منظور طراحی شبکه زنجیره تامین حلقه بسته ماسک صورت فراهم شده است. برای این منظور، یک مدل ریاضی چند هدفه و دو الگوریتم فراابتکاری MOGWO و NSGA-II توسعه داده شده است.  این تحقیق در شهر تهران پیاده سازی شده و راهکارهای مناسب برای آن ارائه شده است.

گفتنی است، دکتر علیرضا گلی، فارغ التحصیل دکتری مهندسی صنایع از دانشگاه یزد است. وی در حال حاضر استادیار دانشکده فنی و مهندسی است و در گروه مهندسی صنایع و آینده پژوهی مشغول به فعالیت است. حوزه تحقیقاتی دکتر علیرضا گلی، مدیریت زنجیره تامین، الگوریتم­های فراابتکاری و هوش مصنوعی می­باشد.

 وی بیش از 40 مقاله در ژورنال­های نمایه شده در WOS به چاپ رسانده و تا کنون بیش از 1700 ارجاع به مقالات ایشان ایجاد شده است. بر طبق گزارش Publons، بیش از 800 داوری در ژورنال های معروف بین المللی داشته و هم اکنون  عضو هیات تحریریه 5 ژورنال بین المللی هستند.

مقاله داغ: مقاله ای است که در دو سال گذشته منتشر شده و بر اساس تعداد استنادهای دریافتی آن در دو ماه گذشته جزء مقالات 0.1% (یک دهم درصد) برتر در حوزه موضوعی خود قرار دارد.

برای مطالعه چکیده این مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652621042220

 

تاریخ:
1401/07/04
تعداد بازدید:
496
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان،میدان خوارزمی، ابتدای بلوار سلامت، ساختمان انصاری
کدپستی: 8174673441
تلفن: 37932685 تلفکس: 36682887
Powered by DorsaPortal